Laa um Laa

Země kolem Laa je úrodná oblast, sousedící těsně s vinařskou oblastí Jižní Moravy.Své hosty vítá v průběhu celého roku a připravuje pro ně program podle ročních období: na jaře zde turisté prožijí velikonoční pondělí s čerstvými vajíčky, později mohou putovat rozkvetlými alejemi třešní. Léto připravilo nejen cykloturistické trasy, ale také kulturní zážitky – divadelní představení na skalním jevišti zříceniny  Staatz nebo koncerty v zahradě zámku Kirchstetten.Na podzim turisté navštíví vinné sklípky a koupí si cibuli, která se již stala určitým symbolem Laa. A především v zimě jsou vítaným místem odpočinku termální lázně.

Laa an der Theya

Je místem pohostinnosti a každý návštěvník kraje by se měl aspoň na chvilku zastavit před radnicí, důstojnou a majestátnou budovou v centru města. Ubytovat se můžete přímo v centru města nebo je možné využít četné penziony na okraji. Milovníci kol jistě pojedou do blízkého tzv. konopného údolí – Hanftal, které se specializuje na pěstování průmyslového konopí a různé služby pro cyklisty. Do všech stran se můžete vydat také pěšky, případně pod odborným vedení můžete vyzkoušet nordic walking.

Každoročně se koncem srpna pořádá proslulý Zwiebelfest – cibulový svátek, plný dobré zábavy, výtečné kuchyně a přátelských setkání. Návštěvník by si neměl nechat ujít kulinářské zážitky pokrmů z cibule a tradiční rakouské kuchyně.Ochutnávky vín jsou připraveny v četných vinařských uličkách: Falkenstein, Wildendürnbach, Unterstinkenbrunn; konopné víno je možno okusit v Hanfthal.Pro návštěvníky, kteří upřednostňují pobytovou dovolenou, jsou připraveny balíčky zotavení a zážitků na celý týden.Kraj kolem Laa je častým cílem turistů z Moravy, a to nejen kvůli termálním lázním, ale také  především díky perfektním službám  zážitkové turistiky. Cestovní ruch v této oblasti je na velmi vysoké úrovni, ale neustále se do jeho rozvoje vkládají nové investice, aby svým hostům mohl přinášet stále nové zážitky.

 

www.landumlaa.at

Užitečné odkazy

Kontakty

SPCR

Nádražní 1217

696 03 Dubňany

 

Tel.: 518 610 621

E-mail: info@ohkhodonin.cz

Společenstvo podnikatelů v cestovním ruchu okresu Hodonín. Všechna práva vyhrazena.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now