Laa um Laa

Země kolem Laa je úrodná oblast, sousedící těsně s vinařskou oblastí Jižní Moravy.Své hosty vítá v průběhu celého roku a připravuje pro ně program podle ročních období: na jaře zde turisté prožijí velikonoční pondělí s čerstvými vajíčky, později mohou putovat rozkvetlými alejemi třešní. Léto připravilo nejen cykloturistické trasy, ale také kulturní zážitky – divadelní představení na skalním jevišti zříceniny  Staatz nebo koncerty v zahradě zámku Kirchstetten.Na podzim turisté navštíví vinné sklípky a koupí si cibuli, která se již stala určitým symbolem Laa. A především v zimě jsou vítaným místem odpočinku termální lázně.

Laa an der Theya

Je místem pohostinnosti a každý návštěvník kraje by se měl aspoň na chvilku zastavit před radnicí, důstojnou a majestátnou budovou v centru města. Ubytovat se můžete přímo v centru města nebo je možné využít četné penziony na okraji. Milovníci kol jistě pojedou do blízkého tzv. konopného údolí – Hanftal, které se specializuje na pěstování průmyslového konopí a různé služby pro cyklisty. Do všech stran se můžete vydat také pěšky, případně pod odborným vedení můžete vyzkoušet nordic walking.

Každoročně se koncem srpna pořádá proslulý Zwiebelfest – cibulový svátek, plný dobré zábavy, výtečné kuchyně a přátelských setkání. Návštěvník by si neměl nechat ujít kulinářské zážitky pokrmů z cibule a tradiční rakouské kuchyně.Ochutnávky vín jsou připraveny v četných vinařských uličkách: Falkenstein, Wildendürnbach, Unterstinkenbrunn; konopné víno je možno okusit v Hanfthal.Pro návštěvníky, kteří upřednostňují pobytovou dovolenou, jsou připraveny balíčky zotavení a zážitků na celý týden.Kraj kolem Laa je častým cílem turistů z Moravy, a to nejen kvůli termálním lázním, ale také  především díky perfektním službám  zážitkové turistiky. Cestovní ruch v této oblasti je na velmi vysoké úrovni, ale neustále se do jeho rozvoje vkládají nové investice, aby svým hostům mohl přinášet stále nové zážitky.

 

www.landumlaa.at