Grapes
Grapes

press to zoom
Wine Bottle and Glass
Wine Bottle and Glass

press to zoom
jídlo.jpg
jídlo.jpg

press to zoom
Grapes
Grapes

press to zoom
1/6

Příští týden dva gurmánské zážitky na Hodonínsku

www.sklepskalak.cz

www.restauraceuchytilu.cz

Zvěřinové hody na Skaláku - Vinné sklepy Skalák - Skalka u Ježova

čtvrtek 17. 3. - sobota 19. 3. 2016

 

Dny maďarské kuchyně - Restaurace U Chytilů - Dubňany

čtvtek 17. 3. - neděle 20. 3. 2016

DONAMO - víte, co to znamená? DOvolená NA MOravě

 

Nejen na Moravu, ale do celého světa můžete s cestovní kanceláří DONAMO, která je od února našim novým členem. Sídlí v Uherském Hradišti a letos slaví svoji 25. sezónu. Jejich CV - prodej vlastních zájezdů, pobytů, vstupenek, jízdenek Student Agency a Leo Express, zástupuje více jak 100 CK z celé ČR, hlavní zástupce CK NEV-DAMA, Fichera, ČEDOKU. EXIMU, Firotouru, Valašky a Travel 2002 v okrese Uherské Hradiště.   

 

Cestovní kancelář IRRA Hodonín - náš nový člen

Add Details here

CK Irra je na trhu již od roku 1991 a spolupracuje s mnoha CK v tuzemsku i v zahraničí.

V současnosti přešla na internetovou formu. Rezervovat zájezdy a dovolené lze přes web, telefonicky nebo emailem. Můžete si u nich zadat i specializované dovolené dle vašich přání - tzv. šité na míru.

Majitelé Petra a Zbyněk Ingrovi nabízejí k pronájmu i malebnou hájenku Kančí obora na Břeclavsku, která leží jen pár kilometrů od Lednicko-valtického areálu.

 

Máme nového člena - Slováckou moštárnu Strážovice

Slovácká moštárna Strážovice je firma mladé podnikatelky Magdalény Válkové, která propaguje zdravý životní styl a navázala na tradice našich předku. Přírodní cestou vyrábí vinné mošty a další delikatesy. Nakupovat můžete prostřednictvím internetu nebo v podnikové prodejně Strážovice. Její vinné mošty jsou čistá přírodní ovocná šťáva, která je vylisovaná z vybraných hroznů.

V. regionální konference cestovního ruchu

Okresní hospodářská komora Hodonín se Společenstvem podnikatelů v cestovním ruchu okresu Hodonín si Vás dovoluje pozvat na velmi úspěšnou konferenci cestovního ruchu

 

Termín konání: 3. 12. 2015

 

Místo konání: Vinné sklepy Skalák

 

Více informací naleznete v příloze

Martinské oslavy mladého vína 2015

Restaurace U Chytilů Dubňany pořádá oslavy mladého vína. Připravila pro vás speciální menu pro 4 - 6 osob s celou pečenou svatomartinskou husou z domácího chovu.

Přijďte ochutnat husí i kachní speciality a posedět u mladého vína.

 

 

Termín: 6. - 8. 11. 2015 a 13. -15. 11. 2015

 

Místo:   Restaurace U Chytilů Dubňany

 

Svatba s výhledem do vinohradů - to vše ve Vinném sklepě U Hroznu na Čejči

20.7.2015

Nemusíte již hledat vhodné místo pro Váš svatební den, u nás máte vše na jednom místě! Rodinný vinný sklep U Hroznu v Čejči Vám nabízí atraktivní prostory pro konání svatebního obřadu přímo na letní zahradní terase s výhledem na vinohrady a okolní přírodu. Na přání Vám zajistíme i tradiční svatební zvyky.

Hledáte ideálního společníka? My jsme Vám ho našli :-)

14.7.2015

Objevte nový bederní styl, which Hybe světem, zároveň se nechte hýčkat Naši svěží kolekcí vín rosé. PRI Její tvorbě Jsme se inspirovali kulturními aspekty dnešní Doby potřebami moderních žen. Díky šroubovému uzávěru si víno otevřete kdykoliv, kdekoliv bez POMOCI Muze. Navštivte NAS e-shop Nebo jakoukoli vinotéku VÍNO HRUŠKA Vyberte si svůj ideál :)

 

Baťův kanál zve na víkend i dovolenou

10.7.2015

Málokde je možné spojit tolik aktivit na jednom místě tak jako na tomto kanále. Turistika, cyklistika, vodní plavba a v neposlední řadě návštěva pamětihodností a míst zábavy jako jsou i vinné sklípky neboli budy , při toku Baťova kanálu zvou na dovolenou nebo i na víkend. Vše naleznete na Moravě.

Víno Hruška - sklep a vinohrady

18. 5. 2015

Rádi Vás přivítáme ve vinařské obci Blatnička. Nabízíme Vám stylové posezení ve vinném sklípku VÍNO HRUŠKA u sálajícího krbu nebo v příjemném prostředí malebné vinárny. Pohostíme Vás lahodným moravským vínečkem a tradiční domácí kuchyní.

 

Součástí Vaší návštěvy může být i prohlídka našich vinic - příjemně strávený čas s výkladem o pěstování révy vinné s názornou ukázkou přímo ve vinici, kde je k tomuto účelu vybudována vyhlídková terasa.

Biobeerengarten Hummel

9. 4. 2015

Nedělení zájezdy:

 

Každou 1. neděli v měsíci od května do října

 

Cena: dospělí € 8 -, děti 5, - €

Konference mezi vinicemi

2. 3. 2015

Přijeďte do Hotelu Beatrice, který leží v areálu Vinných sklepů U Jeňoura ve vinné vesničce Nechory na jižní Moravě. Vy se postarejte o náplň Vašeho školení, my zajistíme vše ostatní...

Pivní lokál se zdejšími pochoutkam

24. 2. 2015

Velká nabídka piv včetně vlastního piva. G´spritzte - vinný střik má sezónu pořád, vybraná vína, různé placky "Fladen", obrovské burgery, toustované chleby, mexické speciality, tradiční pochoutky a mnohem více.
Extra prostory k posezení, zahrada, terasa.

Novinka pod naším pivním lokálem "Schwarzer Peter" - "Urikat" - jedinečný hudební bar.

Otevírací doba "Schwarzer Peter":
Čt: 18.00 - 24.00 hod., Pá, So a den před svátky v Rakousku: 18.00 - 01.00 hod., 
Ne, svátky v Rakousku: 17.00 - 23:00 hod.

Valentýnský pobyt s degustačním menu

14. 2. 2015

V sobotu 14.2. pro Vás připravujeme degustační menu s nápoji.

Pobyt s noclehem obsahuje:
 

* Amuse bouche se skleničkou sektu
* Terinka z opečených kachních foie gras 
* Zaječí paštika s lesní omáčkou 
* Krém z červené řepy s koprem a zakysanou smetanou 
* Pošírovaný jeseter s máslovou zeleninou a mangoldem
* Jelení kotleta s kaštanovým pyré, restovanými hříbky a jelení demi-glace
* Výběr sýrových bonbonů 
* Amuse bouche 
* Skořicové jablko s medovo-pivním glazé

Přírodní zážitky v Laa a okolí

10. 1. 2015

Laa a okolí nabízí množství aktivit nejen pro milovníky přírody, ale i pro ty co hledají klid. 
Procházíte se a otevřenýma očima sledujete krajinu...?
Vykračujete si přírodou, po naučných stezkách, abyste se dozvěděli či objevili něco nového...?
Nebo se účastníte komentované pěší túry na nejvyšší vrchol Weinviertelu, Buschberg...?
Je jedno, zda u nás pobudete krátkou nebo delší dobu - Laa a okolí Vám nabízí klidná místa k odpočinku v nedotčené přírodě.

Jeňour pořádá zabijačkové hody 24.1.2015

5. 1. 2015

Rezervujte si celodenní pobyt s konzumací průběžně připravovaných zabijačkových specialit a s volnou konzumací našeho vína, nealko nápojů, kávy, čaje a svařáku.

 

Cena zabijačkových hodů s noclehem v Hotelu Beatrice včetně snídaně je 1.550,- Kč/os.

 

Náš člen - Vinařství Dufek

10. 12. 2014

Rokem založení firmy je rok 2003, avšak v rodině se vinaří více jak 100 let. Filozofií našeho vinařství je motto: "Všechno se podřizuje kvalitě." Od jarních prací na vinici počínaje. Vlastní výroba hroznů se provádí v rámci integrované produkce s maximální šetrností k přírodě. Vlastní výroba vín pak probíhá za využití nejmodernějších technologií, jakými jsou pneumatické lisování, řízené kvašení, používání vinifikátorů, jablečnomléčné fermentace, případně doškolování některých vín v dubových sudech.

Vlastivědné muzeum Thayaland v Laa/Thaya

3.11.2014

(Südmährermuseum)


Otevírací doba: duben-říjen, každou neděli a svátek v Rakousku, 14 - 18h. Pro skupiny na objednání kdykoliv.


Cena: € 4,- dospělá osoba, od 8 osob € 3,- na osobu
Kontakt: paní Brigitta Appel +43 (%)676 / 753 69 02

Hotel VINOHRAD - náš člen

16. 10. 2014

Vychutnejte si krásy jižní Moravy z míst, kde malebnou krajinu, pole, louky a vinice budete mít jako na dlani. Vskutku nevšední zážitek nabízí hotel Vinohrad, situovaný vysoko na kopci ve vinařské obci Milotice, obklopený desítkami vinných sklípků v areálu Šidleny.

 

Pohádkový výhled na milotický zámek, hrad Buchlov a majestátní panorama Chřibů a Bílých Karpat Vás neopustí ani na okamžik. Vychutnáte si jej zejména z Apartmá DeLuxe nebo z restaurantu Na vyhlídce, kde se skvěle snoubí s gastronomickými zážitky zdejší kuchyně. Atraktivní poloha hotelu přímo vybízí k degustaci vyhlášených vín místních vinařů – sám hotel pak disponuje degustačními sklepními prostory výrazné historické hodnoty.

Náš člen - Rodinné vinařství Machalínek

4. 10. 2014

Naše vinařství se zabývá výrobou kvalitních odrůdových jakostních a přívlastkových vín, pěstovaných ve vlastních vinicích.

 

Nabízíme možnost degustace vín s posezením ve vinném sklepě i s občerstvením pro 35 osob.

 

Po domluvě možná i odpolední degustace s prohlídkou vinic.

Pro milovníky archivních vín degustace dle vlastního výběru odrůdy a ročníku.

Muzeum kočárů v Laa/Thaya

20. 9. 2014

Otevírací doba: duben-říjen, sobota, neděle a svátek v Rakousku, 14.00-18.00 hod., poslední vstup v 17.15 hod.Pro skupiny na objednávku kdykoliv

 

Cena: € 6,50 dospělá osoba, € 4,- dítě, € 5,- důchodci

 

Kontakt: pan Wolfgang Satzer, +43 (0) 664 658 83 92

 

Náš člen - Penzion San Marco

6. 9. 2014

Rodinné Penziony San Marco ve velké vinařské obci Mutěnice na jižní Moravě nabízejí komfortní i levné ubytování ve dvou rodinných penzionech a jednom vinném sklepě s ubytováním – romantické ubytování pro menší skupinky,  nedaleko města Hodonína, o celkové kapacitě 55 lůžek.

 

Možnost návštěvy vinných sklípků v Mutěnicích, pořádání společenských akcí, oslav a večírků s ochutnávkou a degustací přímo v klasickém slováckém vinném sklípku v lokalitě „Pod Búdama“, kde se také nachází jeden z našich penzionů. Ostatní naše ubytovací kapacity jsou vzdáleny cca do 500m od centra vinných sklepů.

Představení člena - Vinařský dům Kopeček

15. 8. 2014

Vinařský dům Kopeček je centrem pro všechny vinaře a milovníky vína. Součástí tohoto komplexu jevelkoobchod vinařských a hospodářských potřeb, e-shop, kdy veškeré nabízené zboží je skladem, dále rozsáhlá vinotéka moravských vín a penzion.

 

Vinařský dům KOBERN s.r.o. (oficiální název) je rodinná firma se sídlem v Dubňanech. Městě, které má 6 a půl tisíce obyvatel a leží v jihovýchodní části Jižní Moravy, 7 km od Hodonína. Okolí města i město samé je známé vinařstvím a lidovými tradicemi.

Husí hody 2014

6. 8. 2014

Jako každý rok pro Vás i v tomto listopadu připravujeme husí hody s Jeňourovými mladými víny...-
 

* uvítání mladým vínem a kanapkou

* foie gras s vinným želé a bílým pečivem

* 1/4 pečené husy se dvěma druhy knedlíků a dvěma druhy zelí

* domácí moučník, espresso Ionia

* po skončení husího hodování další volná konzumace nápojů po zbytek večera - víno, limo, káva espresso Ionia, voda (celkem cca na 7 hodin)

 

Zámecké muzeum na zámku Loosdorf

20. 7. 2014

Otevírací doba: květen - říjen, každou první neděli v měsíci, 14 - 17h, pro skupiny na objednávku kdykoliv 15.00 hod. program pro děti.

 

Cena: € 8,- dítě, € 4,- dospělá osoba

 

Prohlídka zámku na objednávku kdykoliv možná.Kontakt: zámek Loosdorf, +43 (0) 2524 8222, +43 (0) 676 524 91 25

Představení člena Penzion na zámku - Milotice

3. 7. 2014

Penzion u zámku Milotice 

 

  • Sídlí v budově, která patřila k zámku. JuDr. Ladislav Seilern (1886-1976) zde měl svoji kancelář

  • Penzion u zámku se nachází v Miloticích u kyjova v oblasti kyjovského Dolňácka. Je to kraj vína, krojů a folklóru.

  • Je nově zrekonstruovaný s celkovou kapacitou 28 lůžek. K dispozici hostům je zde společná kuchyně s veškerým vybavenín.

 

Chcete potěšit své blízké?

24. 6. 2014

Chcete potěšit svoje blízké? Obdarujte je pobytem U Jeňoura se slavnostním banketem, kdy si můžete během pomalého stolování nerušené povídat. Naši kuchaři Vám připraví elegantní sedmichodové menu, ke kterému Vám budeme podávat Jeňourovo víno. Pracujeme vždy s čerstvými a sezónními surovinami, podáváme na příklad terinky, domácího uzeného lososa, ryby, zvěřinu, a na závěr se můžete těšit na moučník naší šéfcukrářky.

Představení našeho člena Vinárka u Konšelů

11. 6. 2014

Vinárna U Konšelů je umístněna v Obecním domě přímo uprostřed obce na Svatováclavském náměstí. Je součástí kulturního a společenského komplexu Obecního domu v Dolních Bojanovicích.

 

Interiér stylové vinárny sestává ze dvou klenutých sklepů, z nichž ten menší slouží i jako salonek pro uzavřenou společnost.

 

Akce konané na Zámku Slavkov

19.5.2014 

Přijměte pozvání na zámek Slavkov - Austerlitz do místnosti před kavárnou, kde bude od 12. června 2014 k vidění prodejní výstava šperků Ireny Lochmanové a výstava kreseb Evy Pěchoučkové.

 

Na společné výstavě návštěvníci uvidí nejenom rozličné šperky a ozdoby, korálky šité nebo na lanku, kolorované kovové přívěšky nebo organzové květiny, ale také kresby, povětšinou ornamentální výjevy duchovních bytůstek, které nám připomínají, že lidskost je ten nejkrásnější, nejryzejší a nejskvostnější šperk.  

Bauernladen / Selské produkty

6. 5. 2014

Selské produkty z Laa a okolí!Denně čerstvé regionální produkty. Velká nabídka vegetářských a bio potravin.

 

Otevírací doba:

Po-So: 8.00 - 12.00 hod., Út-Pá: 15.00 - 18.00 hod.

 

Kontakt

adresaStadtplatz 622136 Laa an der Thaya

telefon+43 (0) 2522 / 86800

Informace o společnosti Víno Hřiba

27.4.2014

Vinařství Stanislava Hřiby bylo založeno v roce 1989 a navazovalo na rodinnou tradici. V posledních letech se vinařství věnuje také syn. Společně hospodaří na vlastních vinicích o výměře pět hektarů a celkem v pěti sklepích. V centru Čejkovic budují Hřibovi vinařský dvůr se sklepem, výrobními prostory a ubytováním pro 45 osob. Stavení po předcích prochází náročnou a citlivou rekonstrukcí a již první výsledky dávají tušit, že vzniká reprezentativní areál, který bude moravskému vinařství dělat zcela jisgě dobré jméno.

Sekání sektů 2014

15. 4. 2014

Sekání sektů ve Vinných sklepech U Jeňoura se stalo již tradicí a letos nás čeká jubilejní, již 10. ročník této oblíbené akce, která se bude konat v sobotu 14. června 2014. Pro více informací sledujte webové stránky Sekání sektů a také sekání sektů na Facebooku.

 

K dispozici už jsou vstupenky na tuto akci. Klasická vstupenka stojí 2.200,- Kč a obsahuje neomezenou konzumaci na rautu, ochutnávku tichých a šumivých vín jak jste zvyklí, a samozřejmě programu, u kterého budete také pobízeni k pití šumivých vín.

Společnost Zámecké sklepy Strážnice

12.4.2014

Historické zámecké sklepy ve slovácké Strážnici pocházejí již z konce 14. století a svou rozlohou o třech patrech nemají na Moravě obdoby. Od roku 2002 patří rodinné vinařské firmě Zámecké sklepy Strážnice, kterou vedou otec a syn Šebestovi. Rekonstrukce historických prostor umožnila jejich původní využití. Přímo ve sklepích se skladují a zrají ta nejkvalitnější ročníková a přívlastková vína. 


Červená vína jsou ve sklepích skladována v originálních až 200 let starých dubových sudech, kde mají ideální podmínky pro své zrání. Největší sud pojme 12 000 litrů vína. Bílá vína jsou uložena již v moderních nerezových tancích. 

Sklípek a vinárna našeho člena Víno Hruška

16.3.2014

Náš sklípek můžete využít po předchozí dohodě kterýkoliv den v roce. Sklípek s krbem má kapacitu 25-30 osob a nově zrekonstruovaná vinárna max. 50 osob. Prostory jsou vhodné pro firemní večírky, rodinné oslavy, školení a další akce.

 

Dle Vašeho přání pro Vás zajistíme ochutnávku s odborným výkladem našeho sommeliéra, cimbálovou muziku, večeři, teplý a studený raut, neomezenou konzumaci nealko nápojů, káv a jakostních a přívlastkových vín z naší produkce.

Vesnické muzeum ve "Starém šrotovém mlýně

4. 3. 2014

Ve vesnici Zwingendorf je k vidění "Jaroslavická domovská světnice" a výstava k ochraně přírody. Otevřeno jen na objednávku

 

Objednávky provádějte prosím přes turistické informační centrum Laa a okolí!

Telefon: +43 (0) 2522 2501 52 (hovoříme česky)

Státní hrad Buchlov

16.2.2014

Počátky hradu se datují do 1. poloviny 13. století. Byl založen českým králem jako strategicky obranná pevnost a jako středisko se soudní pravomocí s  tak zvaným loveckým právem.

 

Nejstarší část hradu tvořily obranné věže s obytným mázhaus, velká síň, palácem a kaplí. Kaple byla vystavěna v 80. letech 13.  století pražskou kamenickou hutí po vzoru St. Chapelle královského hradu v Paříži. I když byl hrad v trvalém majetku krále až do 16. století, byl často dáván do zástavy šlechtickým rodům.

Představení člena Baťův kanál s.r.o.

5.2.2014

Baťův kanál je vodní cesta dopravně významná využívaná 0. třídy. Bez oprávnění je možno řídit malá plavidla do výkonu 20 kW, která jsou schopná pouze výtlačné plavby a max. rychlosti 12 km/h. To znamená, že osoba starší 18 let může řídit plavidlo bez zvláštního povolení či průkazu, v půjčovně ho obsluha pouze proškolí k manipulaci s lodí. Plavba ve skluzu je zakázána. Na kanálových úsecích je povolena maximální rychlost 8km/hod. Délka Baťova kanálu (od Otrokovic do Skalice) je v současnosti přibližně 53 km. Některé úseky vedou řekou Moravou, jinde vede uměle vyhloubenými kanálovými úseky. Celkově je splavný od Kroměříže po Hodonín, je zde ale několik „překážek“:

Volný čas a kultura

14.1.2014

Být poblíž historii a kultuře...


Laa a okolí láka svou širokou nabídkou kulturních akcí a pamětihodností. Ať jsou to zříceniny hradů, muzea, historické komentované prohlídky města či kulturní a umělecké akce po celý rok - každý si u nás přijde na své. Ponořte se i Vy do fascinující volnočasové nabídky Laa a blízkého okolí.

Výroční zpráva za rok 2014

27. 1. 2014

Valná hromada se uskutečnila dne 8. ledna 2014. Na 3 roky byly zvoleny nové orgány SPCR:

 

Předseda představenstva - Bc. Jiří Chytil

Místopředsedkyně - Hana Habártová

Členové - Stanislav Hřiba ml., Lukáš Pilát, Zbyněk Kopeček

Revizní komise - Josef Ščepko, Mgr. Petr Antoš, Zdeněk Machalínek

Pozvánka na zabijačku v sobotu 25.1.2014

25. 1. 2014

Na sobotu 25. ledna pro Vás připravují Vinné sklepy "U Jeňoura" pravou slováckou zabijačku. V devět hodin začínáme píchnutím pašíka a zabijačky se můžete aktivně zúčastnit a pomáhat při zpracování pašíka nebo přejít do sklepních prostor k hořícímu krbu, kde budou zabíjačkové speciality postupně servírovány.

 

Po ránu nechybí slivovice a svařené víno pro zahřátí. K tomu dobrá moravská buchtička či štrůdl. Po poledni se se podává ovar s jablečným křenem a zabijačkový guláš, poté se můžete těšit na jitrničky,jelítka a škvarky, později na ovarovou polévku. Poté Vám jistě přijde vhod pečené maso a tlačenka.

II. regionální konference cestovního ruchu okresu Hodonínska

Okresní hospodářská komora Hodonín ve spolupráci se Společenstvem podnikatelů v cestovním ruchu okresu Hodonín. Vás po ukončení turistické sezóny zvou na Druhou regionální konferenci cestovního ruchu Hodonínska

 

Více informací naleznete v příloze

Tisková zpráva z „První regionální konference cestovního ruchu na Hodonínsku“

Poslední listopadový týden uspořádala Okresní hospodářská komora Hodonín společně se Společenstvem podnikatelů v cestovním ruchu okresu Hodonín první regionální konferenci cestovního ruchu na Hodonínsku. Cílem konference bylo nejenom navázání komunikace a spolupráce mezi aktéry cestovního ruchu v našem regionu, ale také uspořádat jakési společenské setkání na závěr turistické sezóny na Hodonínsku.

Please reload